BESTYRELSEN

Bestyrelsen for Konditorlaugets består af otte medlemmer, der sammen varetager følgende ansvarsområder og aktiviteter. Bestyrelsen fungerer desuden som tovholdere på afholdelsen af den årlige Årets Kage-konkurrence samt gallamiddag.


Oldermand
Flemming Led Sandholm
Overordnet ansvarlig for laugets virke, markedsføring og repræsentation.
Tlf.: 41816138
E-mail: flemming@konditorlauget.dk


Viceoldermand
Allan Andersen
Ansvarlig for regler til Årets Kage og kommunikationsansvarlig på laugets vegne.
E-mail: allan@konditorlauget.dk


Sekretariat
Bager & Konditormestre i Danmark
Ansvarlig for koordinering af praktiske detaljer omkring bestyrelsesmøder og arrangementer.
E-mail: adm@konditorlauget.dk

Kasserer
Mette Søgaard
Ansvarlig for laugets økonomi samt administrative opgaver i forbindelse med vedligeholdelse og drift af laugets ejendom.
E-mail: mette@konditorlauget.dk


Bestyrelsesmedlem
Nichlas Jamie Frese
Ansvarlig for nye tiltag der kan tiltrække flere til Konditorlauget.
E-mail: nichlas@konditorlauget.dk


Bestyrelsesmedlem
Kristina Eskildsen
Ansvarlig  for koordinering af Årets Kage-konkurrence.
E-mail: stina@konditorlauget.dk

Bestyrelsesmedlem
Morten Søgaard
Ansvarlig for IT , laugets hjemmeside og medansvarlig for Årets Kage.
E-mail: morten@konditorlauget.dk


Suppleant
John Jønsson
Støtte bestyrelsen efter behov og styre ejendommen med Mette.
Tlf.: 2533 1206
E-mail: john@konditorlauget.dk