BESTYRELSEN

Bestyrelsen for Konditorlaugets består af otte medlemmer, der sammen varetager følgende ansvarsområder og aktiviteter. Bestyrelsen fungerer desuden som tovholdere på afholdelsen af den årlige Årets Kage-konkurrence samt gallamiddag.


Oldermand
John Jønsson
Overordnet ansvarlig for laugets virke, markedsføring og repræsentation.
Tlf.: 2533 1206
E-mail: john@konditorlauget.dk


Viceoldermand
Allan Andersen
Ansvarlig for konkurrence regler for Årets Kage og kommunikationsansvarlig på laugets vegne.
E-mail: allan@konditorlauget.dk


Sekretær
Torben Bang
Ansvarlig for koordinering af praktiske detaljer omkring bestyrelsesmøder og arrangementer.
E-mail: torben@konditorlauget.dk

Kasserer
Mette Søgaard
Ansvarlig for laugets økonomi samt administrative opgaver i forbindelse med vedligeholdelse og drift af laugets ejendom.
E-mail: mette@konditorlauget.dk


Bestyrelsesmedlem
Flemming L. Sandholm
Ansvarlig for opdatering af laugets historie.
E-mail: flemming@konditorlauget.dk


Bestyrelsesmedlem
Kristina Eskildsen
Ansvarlig  for koordinering af Årets Kage-konkurrence.
E-mail: stina@konditorlauget.dk

Bestyrelsesmedlem
Morten Søgaard
Ansvarlig for IT og laugets hjemmeside.
E-mail: morten@konditorlauget.dk


Suppleant
Torben Bang
Ansvarlig for laugets opdateringer på sociale medier.
E-mail: torben@konditorlauget.dk